środa, 22 lipca 2020

Zlikwidowana plantacja

Zlikwidowana plantacja

Wspólne działania prokuratury, policjantów CBŚP i funkcjonariuszy KAS doprowadziły do zlikwidowania plantacji konopi, na której rosło 378 krzewów konopi. Podczas działań zatrzymano 39-latka związanego z przestępczym procederem.

Zarzuty popełnienia zbrodni

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące uprawy konopi i wytwarzania środków odurzających. Tego typu przestępstwa stanowią zbrodnię zagrożoną karą grzywy i pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Tymczasowe aresztowanie

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego prokurator podjął decyzję o wystąpieniu do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, który został uwzględniony.

2-u metrowe krzaki konopi

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim prowadzone jest śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw narkotykowych. Wspólne działania organów ścigania doprowadziły do zlikwidowania ogromnej plantacji konopi innych niż włókniste. Nielegalna uprawa znajdowała się na terenie prywatnej posesji w powiecie lwóweckim.

W pomieszczeniach gospodarczych budynku funkcjonariusze odkryli 378 krzaków konopi w końcowej fazie wzrostu. Rośliny osiągnęły blisko 2 metry wysokości.  W budynku usytuowana była suszarnia marihuany. Ujawniono tam szereg urządzeń, w tym lampy, wentylatory oraz filtry, które razem tworzyły w peł­ni sprawną instalację niezbędną do uprawy tego rodzaju roślin oraz 378 roślin konopi innych niż włókniste z kwiato­stanami. Zabezpieczono też łącznie ponad 200 gramów suszu ziela konopi oraz przyrządy służące do wytwarzania suszu.

Podczas przeszukania kolejnych pomieszczeń odkryto także i zabezpieczono wagi elektroniczne, urządzenia tzw. młynki do rozdrabniania marihuany, odręczne zapiski z rozliczeń finansowych, telefony komórkowe, a także książkę stanowiącą instrukcję uprawy konopi innych niż włókniste.

Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-07-22
Data udostępnienia informacji: 2020-07-22
Liczba odsłon: 720