środa, 31 października 2018

13 zarzutów oszustwa wobec kobiety prowadzącej działalność kantorową w Sopocie

13 zarzutów oszustwa wobec kobiety prowadzącej działalność kantorową w Sopocie

Prokuratura Rejonowa w Sopocie nadzoruje śledztwo dotyczące doprowadzenia szeregu osób fizycznych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez kobietę prowadzącą Kantor Morski w Sopocie.

Usłyszała prokuratorskie zarzuty

Na polecenie prokuratora, 58 – latka została zatrzymana 25 października 2018 roku i doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Sopocie, gdzie prokurator ogłosił jej trzynaście zarzutów oszustwa, w tym dwa wobec mienia znacznej wartości.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej nie przyznała się  do popełnienia zarzuconych jej czynów i odmówiła złożenia wyjaśnień.

Zastosowany środek zapobiegawczy

Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, który został uwzględniony przez sąd.

Ustalenia śledztwa

Prowadzona przez kobietę działalność  polegała  na kupnie i sprzedaży dewiz oraz pośrednictwie w ich kupnie i sprzedaży. Kobieta zawierała z pokrzywdzonymi umowy. Były to umowy pożyczek z przeznaczeniem na inwestycje na spekulacyjnym rynku walutowym oraz na rynku nieruchomości. Najniższa pożyczona kwota wynosiła około 10 000 złotych. Najwyższa suma pożyczek udzielonych przez pokrzywdzonego przekroczyła 1 100 000 złotych.

Oszustwa na łączną kwotę blisko 2 i pół miliona złotych

Kobieta wprowadzała pokrzywdzonych w błąd co do możliwości i zamiaru wywiązania się ze zobowiązania co do zwrotu pożyczki wraz z uzgodnionymi odsetkami.

Działając w powyższy sposób w latach 2012 – 2018 doprowadziła 17 osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę przekraczającą 2 400 000 złotych.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-10-31
Data udostępnienia informacji: 2018-10-31
Liczba odsłon: 852