środa, 16 stycznia 2019

35 – latek oskarżony o zabójstwo 86 – letniej kobiety

35 – latek oskarżony o zabójstwo 86 – letniej kobiety

Prokuratura Rejonowa Łódź – Śródmieście skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 – letniemu mężczyźnie, któremu zarzucono zabójstwo 86 – letniej kobiety. Ponadto, oskarżony zostało o kradzież na szkodę swojej ofiary 1000 złotych.

Ustalenia śledztwa 

Do zdarzenia doszło 19 stycznia 2018 roku. Jak wynika z dokonanych ustaleń, 86 – letnia kobieta wynajmowała mieszkanie, w którym mieszkała od około 10 lat. Na tydzień przed zdarzeniem jeden z pokoi udostępniony został 35 – latkowi, którego w swojej firmie zatrudnił  syn właściciela lokalu. Relacje pomiędzy 35 – latkiem, a starszą kobietą nie układały się dobrze. Dochodziło do sytuacji konfliktowych. Pokrzywdzona żaliła się, że współlokator zachowuje się głośno, zaprasza kolegów, z którymi spożywa alkohol. Niedługo po jego wprowadzeniu się stwierdziła, że ukradł jej tysiąc złotych.

Zwłoki ukryte w wersalce 

19 stycznia 2018 roku, wnuczek 86 – latki  zaniepokojony brakiem możliwości nawiązania kontaktu, udał się do jej miejsca zamieszkania. Po przyjeździe zastał zamknięte drzwi wejściowe, a z wnętrza słychać było odgłosy. Po chwili otworzył mu 35 – latek. Twierdził, że babci nie ma w domu.  Po wejściu do zajmowanego przez nią pokoju zauważył na podłodze ślady krwi. Na miejsce wezwano policję. W wyniku przeprowadzonych czynności, funkcjonariusze odnaleźli ukryte w wersalce zwłoki kobiety. Widoczne były na nich liczne rany głowy i okolic klatki piersiowej. W toku śledztwa zlecono przeprowadzenie sądowo – lekarskiej sekcji zwłok, która wykazała że kobieta zmarła na skutek rozległych obrażeń wewnętrznych i znacznej utraty krwi w przebiegu masywnego urazu powłok głowy.

Działania organów ścigania  

Prokurator, policjanci, biegły przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Zabezpieczyli ślady, które poddane zostały specjalistycznym ekspertyzom. Na ciele oskarżonego i ubraniu zabezpieczono ślady biologiczne pochodzące od ofiary. Część przedmiotów, w tym pokrwawioną odzież, się 35 – latek wyrzucił do pobliskiego pojemnika na śmierci, gdzie zostały odnalezione. Do zbrodni doszło prawdopodobnie w pokoju, w którym ukryte zostało ciało.

Usłyszał prokuratorskie zarzuty

Prokurator ogłosił 35 – latkowi zarzut zabójstwa. Działał on w warunkach recydywy, był już bowiem wcześniej karany między innymi za dokonanie przestępstwa rozboju.

W toku postępowania przygotowawczego oskarżonego poddano obserwacji sądowo – psychiatrycznej. Biegli nie dopatrzyli się podstaw do kwestionowania jego poczytalności.

Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-01-16
Data udostępnienia informacji: 2019-01-16
Liczba odsłon: 1 370