poniedziałek, 24 września 2018

Akt oskarżenia przeciwko byłemu policjantowi o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym

Akt oskarżenia przeciwko byłemu policjantowi o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym

Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do Sądu Okręgowego w Słupsku akt oskarżenia p-ko Krystianowi L. w związku z popełnieniem przez niego przestępstwa z art. 156 § 3 kodeksu karnego oraz przestępstwa z art. 157 § 2 kodeksu karnego.

Sprawa dotyczy spowodowania przez Krystiana L. ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym Piotra P. oraz spowodowania lekkich obrażeń ciała na szkodę Katarzyny K.-G.

Do zdarzeń objętych aktem oskarżenia doszło w dniu 7 kwietnia 2018 roku w Chojnicach podczas spotkania towarzyskiego, w toku którego podczas zaistniałej kłótni,  Krystian L. uderzył pięścią w twarz Piotra P., w następstwie czego stracił on równowagę i spadając ze schodów uderzył głową o podłogę doznając m.in. pęknięcia kości podstawy czaszki oraz krwiaka nadtwardówkowego po stronie prawej, w następstwie czego zmarł on w dniu 14 kwietnia 2018 roku.

Podczas tego samego spotkania towarzyskiego Krystian L.  spowodował także m.in. upadek ze schodów Katarzyny K.-G., w następstwie czego uderzyła ona głową o poręcz schodów doznając m.in. obrażeń ciała w postaci powierzchownego urazu powłok głowy. Z ustaleń śledztwa wynika, iż w chwili zdarzenia Krystian L. znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego  Krystian L. nie potrafił ustosunkować się do treści stawianych mu zarzutów, a następnie złożył wyjaśnienia, w których w wielu kwestiach zasłaniał się niepamięcią.

Wobec Krystiana L. stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za popełnienie  przestępstwa spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara od 5 pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W związku ze stawianymi w tej sprawie zarzutami przestępstwa, Krystian L. jest byłym został zwolniony dyscyplinarnie ze służby w Policji.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-24
Data udostępnienia informacji: 2018-09-24
Liczba odsłon: 578