piątek, 30 listopada 2018

Akt oskarżenia przeciwko sprawcy ciężkich obrażeń ciała u 13 – letniej dziewczynki w wyniku oddania strzałów z broni pneumatycznej

Akt oskarżenia przeciwko sprawcy ciężkich obrażeń ciała u 13 – letniej dziewczynki w wyniku oddania strzałów z broni pneumatycznej

Prokuratura Rejonowa w Chojnicach skierowała do słupskiego Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko Maciejowi T. w związku ze spowodowaniem ciężkich obrażeń ciała u 13 - letniej dziewczynki oraz narażenia dziewięciu innych nastolatków na tego rodzaju obrażenia.

Ustalenia śledztwa

Z ustaleń śledztwa  wynika, iż 25 – letni oskarżony, 27 czerwca  2018 roku w Chojnicach przy ul. Młodzieżowej, oddał co najmniej 7 strzałów z broni pneumatycznej, w kierunku nastolatków bawiących się w pobliżu znajdującego się tam  placu zabaw.

W wyniku zdarzenia, ciężkich obrażeń oka, wymagających operacyjnego usunięcia fragmentów tęczówki oraz soczewki, doznała jedna z nastolatek, natomiast pozostali nastolatkowie, z racji stworzonego przez oskarżonego zagrożenia, zostali jego zachowaniem narażeni na ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Zaprzeczył celowym strzałom 

Maciej T. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. W toku złożonych wyjaśnień początkowo zaprzeczył temu by strzelał z broni pneumatycznej. Ostatecznie przyznał, że strzelał z tego rodzaju broni, ale wskazał, że były to  strzały niecelowe.

W toku postępowania przygotowawczego, na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec Macieja T. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Przestępstwo w warunkach recydywy

Oskarżony był wcześniej wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu, wobec powyższego obecnie będzie on odpowiadał w warunkach recydywy.

Maciejowi T. za popełnienie zarzucanego mu przestępstwa  grozi  kara pozbawienia wolności do lat 15.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-11-30
Data udostępnienia informacji: 2018-11-29
Liczba odsłon: 747