piątek, 14 września 2018

Akt oskarżenia przeciwko sprawcy usiłowania zabójstwa

Akt oskarżenia przeciwko sprawcy usiłowania zabójstwa

Prokuratura Rejonowa Kraków Nowa - Huta skierowała do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu Michałowi Z. Został on oskarżony o usiłowanie zabójstwa pokrzywdzonego w jednym z mieszkań na krakowskim osiedlu.

Oskarżony najpierw groził pokrzywdzonemu

W toku śledztwa ustalono, że w marcu 2018 roku pokrzywdzony wynajmował mieszkanie na jednym z krakowskich osiedli. Zamieszkiwał tam wspólnie z właścicielką oraz inną kobietą. W mieszkaniu często odbywały się libacje alkoholowe, w których brał udział również oskarżony Michał Z.  

W godzinach porannych 8 marca 2018 roku oskarżony skierował groźby wobec pokrzywdzonego za pośrednictwem kobiety, z którą pokrzywdzony zamieszkiwał. Kobieta przekazała je pokrzywdzonemu. 

Oskarżony, wraz z innym nieustalonym mężczyzną, wtargnęli do mieszkania pokrzywdzonego. Michał Z. zadał pokrzywdzonemu pięć ciosów nożem powodując m.in. obrażenia w postaci rany ciętej okolicy skroniowo-jarzmowej, rany klatki pier­siowej, ranę barku lewego i inne. Pokrzywdzony w tym czasie prowadził rozmowę telefoniczną z dyspozytorem medycznym i całe zajście zostało zarejestrowane na nagraniu. 

Prokurator przedstawił zarzut usiłowania zabójstwa

Prokurator z Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa – Huta przedstawił Michałowi Z. zarzut usiłowania zabójstwa pokrzywdzonego oraz spowodowania naruszenia czynności narządu ciała na okres powyżej siedmiu dni z art. 13 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 148 par 1 kodeksu karnego oraz art. 157 par 1 kodeksu karnego.

Czyn ten zagrożony jest karą od 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.  

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-14
Data udostępnienia informacji: 2018-09-13
Liczba odsłon: 574