czwartek, 09 sierpnia 2018

Akt oskarżenia przeciwko wychowawcy o molestowanie seksualne małoletnich uczennic

Akt oskarżenia przeciwko wychowawcy o molestowanie seksualne małoletnich uczennic

Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko nauczycielowi jednej ze szkół podstawowych w województwie lubuskim.

Podejrzanemu zarzucono popełnienie przestępstwa wielokrotnego doprowadzania małoletnich uczennic klas od “O” do III, do innych czynności seksualnych,  których dopuścił się wykorzystując  naiwność i zaufanie małoletnich do oskarżonego jako wychowawcy.

Ustalenia śledztwa

W toku śledztwa ustalono, że do zdarzeń będących przedmiotem postępowania dochodziło w czasie trwania lekcji, jak również w czasie przerw, kiedy dzieci pozostawały w klasie pod opieką oskarżonego i na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez oskarżonego w III klasie szkoły podstawowej.

Małoletnie pokrzywdzone zostały przesłuchane z udziałem psychologa. Dziewczynki potwierdziły w swoich zeznaniach okoliczności, które wcześniej relacjonowały swoim matkom. Jak wynika z opinii psychologa uczestniczącego w przesłuchaniu  małoletnich, ich zeznania są w pełni wiarygodne, a dzieci nie wykazują skłonności do konfabulacji. Zdaniem biegłego oskarżony wykorzystał niedojrzałość pokrzywdzonych, ich wiek i związaną z nim naiwność, a także zaufanie dziewczynek.

Nie przyznał się do zarzutów 

Przesłuchany w toku postępowania przygotowawczego w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzucanych przestępstw. Analizując zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator uznał,  iż linia obrony oskarżonego zaprezentowana w składanych przez niego wyjaśnieniach jest niewiarygodna, w szczególności w zestawieniu z materiałem dowodowym zgromadzonym w toku prowadzonego śledztwa.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Oskarżonemu grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-08-09
Data udostępnienia informacji: 2018-08-08
Liczba odsłon: 1 632

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj