poniedziałek, 31 grudnia 2018

Akt oskarżenia przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej handlującej narkotykami

Akt oskarżenia przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej handlującej narkotykami

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 28 osobom wchodzącym w skład zorganizowanej grupy przestępczej handlującej narkotykami.

Działali na terenie woj. wielkopolskiego

Jak ustalili prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zorganizowana grupa przestępcza działała w latach od 2014 roku do 2017 roku na terenie województwa wielkopolskiego. Członkowie grupy zajmowali się  wewnątrzwspólnotowym nabyciem i przewozem środków odurzających oraz brali udziałem w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych oraz substancji odurzających.

Wprowadzali do obrotu narkotyki

Prokuratorzy w toku śledztwa ustalili, że grupa wprowadziła do obrotu około 17 kg amfetaminy, 1000 sztuk tabletek metamfetaminy, 500 sztuk tabletek ekstazy i pół kilograma marihuany o łącznej wartości co najmniej 150 tysięcy złotych jak również nielegalnie wyprodukowany tytoń i papierosy, przez co narazili Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę 180 tysięcy złotych.

Podział ról

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mieli ściśle podzielone role. Jeden z nich pozyskiwał narkotyki za granicą a następnie przekazywał pozostałym członkom grupy, którzy z kolei rozprowadzali je na terenie kraju. W toku śledztwa udało się ustalić kolejne 22 osoby, które nabywały narkotyki od głównych sprawców po czym sprzedawali indywidualnym klientom.

Oskarżonym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-12-31
Data udostępnienia informacji: 2018-12-30
Liczba odsłon: 446