czwartek, 15 listopada 2018

Akt oskarżenia w sprawie obrotu znaczną ilością środków odurzających

Akt oskarżenia w sprawie obrotu znaczną ilością środków odurzających

Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Wrzeszcz w Gdańsku skierowała do Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ w Gdańsku akt oskarżenia wobec trzech osób oskarżonych o udział w obrocie znaczą ilością środków odurzających.

Zatrzymania sprawców

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali w marcu 2018 roku trzech mężczyzn w wieku od 24 do 26 lat.

Zabezpieczono 10 kilogramów marihuany

Ponadto dokonali przeszukania samochodu, którym poruszał się jeden z zatrzymanych oraz mieszkania położonego w Gdańsku. W toku tych czynności ujawniono i zabezpieczono łącznie ponad 10 kilogramów suszu roślinnego konopi innych niż włókniste. Z takiej ilości można było przygotować prawie 11 tysięcy pojedynczych porcji konsumpcyjnych.

Usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Zatrzymanym mężczyznom prokurator ogłosił zarzut uczestnictwa w obrocie znaczą ilością środków odurzających tj. przestępstwa z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Ponadto jeden z podejrzanych usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art. 58 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczący udzielenia innej osobie środka odurzającego.

W stosunku do dwóch podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-11-15
Data udostępnienia informacji: 2018-11-15
Liczba odsłon: 1 409