środa, 31 października 2018

Akt oskarżenia w sprawie oszustw popełnianych metodą na policjanta

Akt oskarżenia w sprawie oszustw popełnianych metodą na policjanta

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie skierowała do Sądu Okręgowego w Koszalinie akt oskarżenia przeciwko czterem osobom oskarżonym o dokonywanie oszustw metodą na policjanta.

Prokuratorzy oskarżyli Norberta P. oraz Damiana M. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonanie i usiłowanie dokonania łącznie 6 oszustw w łącznej kwocie ponad 430 tysięcy złotych. Zarówno wobec Norbert P. jak i Damiana M. z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza działała w listopadzie 2017 roku na terenie Kołobrzegu, Torunia, Zielonej Góry i Wrocławia. Oskarżeni podszywali się pod funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji lub Policji i pod pozorem udziału w policyjnych czynnościach operacyjnych wyłudzali pieniądze od pokrzywdzonych.

Ponadto Oskar W. został oskarżony o dwa czyny z artykułu 286 par. 1 kodeksu karnego w postaci wyłudzenia wspólnie z ustalonymi i nieustalonymi osobami na szkodę dwóch pokrzywdzonych pieniędzy w łącznej kwocie około 235 tysięcy złotych. Natomiast Konrada Rz. oskarżono o wyłudzenia wspólnie z ustalonymi i nieustalonymi osobami na szkodę jednego z pokrzywdzonych pieniędzy w kwocie 50 tysięcy złotych to jest o czyn z artykułu 286 par. 1 kodeksu karnego oraz o usiłowanie wyłudzenia od innego pokrzywdzonego kwoty 50 000 zł.

Materiał dowodowy dotyczący innych osób uczestniczących w przestępczym procederze został wyłączony do odrębnego postępowania.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-10-31
Data udostępnienia informacji: 2018-10-31
Liczba odsłon: 464