piątek, 07 czerwca 2019

Akt oskarżenia w sprawie oszustwa „na wnuczka”

Akt oskarżenia w sprawie oszustwa „na wnuczka”

Prokuratura Rejonowa Częstochowa – Północ w Częstochowie skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko Danucie S. zarzucając jej popełnienie oszustwa „na wnuczka”.

Telefon od rzekomej synowej

W toku postępowania prokurator Prokuratury Rejonowej Częstochowa – Północ w Częstochowie ustalił, że 20 listopada 2018 roku do 70 – letniej mieszkanki jednej z częstochowskich dzielnic zatelefonowała osoba, podająca się za jej synową. Osoba ta poinformowała kobietę, że została zatrzymana w banku przez Policję i natychmiast potrzebuje 50 tysięcy złotych, aby zostać zwolniona. Oświadczyła też, że ma zmieniony głos z powodu zapalenia krtani. Pokrzywdzona odpowiedziała, że może jej pomóc, ale posiada w domu tylko 45 tysięcy złotych. Potem rozmowę przejęła inna kobieta, która zaproponowała, że przyśle do jej mieszkania po pieniądze kuriera.

Wyłudziła 45 tysięcy złotych

Po upływie kilkunastu minut do mieszkania pokrzywdzonej przybyła taksówką nieznana jej kobieta, która odebrała od niej pieniądze w kwocie 45 tysięcy złotych, przygotowane w torbie reklamowej. W toku postępowania ustalono, że osobą odbierającą pieniądze była 50-letnia mieszkanka Mikołowa – Danuta S.

Zarzuty stawiane oskarżonej

Prokurator Prokuratury Rejonowej Częstochowa – Północ w Częstochowie zarzucił Danucie S. popełnienie przestępstwa oszustwa kwalifikowane z art. 286 par. 1 kodeksu karnego.

Oskarżonej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-06-07
Data udostępnienia informacji: 2019-06-07
Liczba odsłon: 432