poniedziałek, 19 listopada 2018

Akt oskarżenia w sprawie przemytu znacznej ilości środków odurzających

Akt oskarżenia w sprawie przemytu znacznej ilości środków odurzających

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia w sprawie dotyczącej przemytu znacznej ilości środków odurzających.

Ujawniono 80 kilogramów środków odurzających

23 listopada 2017 roku funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili  około 80 kilogramów  środków odurzających. Było to ziele konopi innych niż włókniste. Ujawniona ilość odpowiadała blisko 80 tysiącom pojedynczych porcjhandlowych. Zatrzymano wówczas  53 letniego mężczyznę, mieszkańca Gdyni.  

Przewoził narkotyki w ceramicznych donicach ogrodowych

Jak ustalono, mężczyzna nabył środki odurzające na terenie Hiszpanii. Przewiózł je do Polski ukryte w ceramicznych donicach ogrodowych. Narkotyki ujawniono także w trakcie przeszukania miejsca jego zamieszkania.

Usłyszał prokuratorskie zarzuty

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami przestępstwa z art. 55 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, to jest dokonanie wewnątrzwspólnotowego nabycia oraz przewiezienie znacznej ilości środków odurzających.

Przestępstwo to jest zbrodnią zagrożoną karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Mężczyźnie zarzucono również posiadanie środków odurzających w ilości odpowiadającej 10 pojedynczym porcjom handlowym, to jest popełnienie przestępstwa z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania

Przesłuchany w toku postępowania przygotowawczego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Na wniosek prokuratora złożony w toku postępowania przygotowawczego, sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-11-19
Data udostępnienia informacji: 2018-11-19
Liczba odsłon: 26 736