poniedziałek, 06 sierpnia 2018

Akt oskarżenia wobec podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym i rozbój

Akt oskarżenia wobec podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym i rozbój

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego w wieku 23 i 50 lat, podejrzanym o dopuszczenie się pobicia ze skutkiem śmiertelnym oraz dokonanie rozboju.

Pokrzywdzony zmarł na skutek obrażeń

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy ustalono, że obaj mężczyźni w nocy z 10 na 11 lutego 2018 roku w jednym z lokali mieszkalnych w Ostrowie Wielkopolskim spotkali się z pokrzywdzonym w celu spożywania alkoholu. Następnie, działając wspólnie i w porozumieniu, mężczyźni pobili pokrzywdzonego, zadając mu liczne uderzenia w okolice twarzy i głowy. Pokrzywdzony doznał obrażeń realnie zagrażających jego życiu. Na ich skutek zmarł.

Po dokonaniu pobicia pokrzywdzonego sprawcy zabrali mu w celu przywłaszczenia sygnet, bransoletkę oraz portfel z zawartością pieniędzy w kwocie 1 tysiąca złotych.

Powołani w sprawie biegli z zakresu medycyn sądowej Uniwersytety Medycznego w Poznaniu wskazali, że obrażenia skutkujące zgonem pokrzywdzonego powstały w wyniku licznych urazów zadanych narzędziem obłym, twardym, tępokrawędzistym, jakim mogła być pięść zaopatrzona w biżuterię np. sygnet.

Podejrzani są tymczasowo aresztowani

Mężczyźni, przesłuchani w charakterze podejrzanych, nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i zasłonili się niepamięcią spowodowaną działaniem alkoholu.

Czyn zarzucany mężczyznom zagrożony jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na grożącą podejrzanym surową karę Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Środek ten stosowany jest w dalszym ciągu.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-08-06
Data udostępnienia informacji: 2018-08-05
Liczba odsłon: 996