czwartek, 27 września 2018

Akt oskarżenia wobec sprawców brutalnego zabójstwa

Akt oskarżenia wobec sprawców brutalnego zabójstwa

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu skierowała do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia przeciwko 22- letniemu Przemysławowi S. oraz 34 – letniemu Arturowi D. Mężczyźni są oskarżeni o dokonanie wspólnie i w porozumieniu zabójstwa 89 – letniej Genowefy B. oraz o dokonanie kradzieży z włamaniem na szkodę Krzysztofa W.

Podejrzani zostali zatrzymani

W toku śledztwa prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu ustalili, że Przemysław S. oraz Artur D. dokonali kradzieży z włamaniem na szkodę Krzysztofa W. w wyniku, której zabrali w celu przywłaszczenia narzędzia budowlane o wartości 1000 złotych. Sprawcy po dokonanym włamaniu spożywali alkohol i zażywali środki odurzające. Następnie weszli na teren posesji należącej do pokrzywdzonej Genowefy B. Z uwagi na to, że drzwi wejściowe do domu były otwarte, weszli do środka. Bez powodu zaatakowali pokrzywdzoną zdając jej wielokrotnie z dużą siłą uderzenia młotkiem w okolicy twarzy i górnej części ciała. W wyniku otrzymanych licznych obrażeń pokrzywdzona zmarła.  Zarówno Przemysław S. jak i Artur D. zostali zatrzymani.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty

W trakcie postępowania prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty zabójstwa z artykułu 148 par 1 kodeksu karnego oraz kradzieży z włamanie z artykułu 279 par. 1 kodeksu karnego. Przemysław S. przyznał się do dokonania zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, natomiast Artur D. nie przyznał się do zarzucanych mu aktem oskarżenia czynów.

W toku postępowania przygotowawczego mężczyźni zostali poddani badaniom psychiatrycznym. Biegli stwierdzili, że stan psychiczny oskarżonych w chwili popełnienia zarzucanych im czynów nie budzi wątpliwości i mieli oni zachowaną pełną zdolność rozpoznania ich znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem.

Zabójstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-27
Data udostępnienia informacji: 2018-09-26
Liczba odsłon: 353