poniedziałek, 31 grudnia 2018

Akt oskarżenia za kradzież biżuterii o wartości 720 tysięcy złotych

Akt oskarżenia za kradzież biżuterii o wartości 720 tysięcy złotych

Prokuratura Rejonowa Śródmieście Północ w Warszawie skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Yevhenijowi K. obywatelowi Ukrainy oskarżonemu o dokonanie kradzieży z włamaniem i zabór biżuterii o wartości ok. 720 tysięcy złotych.

Włamał się w nocy w centrum handlowym

W toku postępowania prokurator Prokuratury Rejonowej Śródmieście Północ w Warszawie ustalił, że w nocy z 27 na 28 listopada 2017 roku w Warszawie w Centrum Handlowym Arkadia oskarżony obywatel Ukrainy dokonał włamania wspólnie i w porozumieniu  z inną nieustaloną osobą.

Zabrał zegarki i biżuterię 

Prokurator ustalił, że oskarżony otworzył ścianę działową w toalecie i przedostał się do pomieszczenia technicznego toalet, a następnie podwieszanym stropem technicznym do zamkniętego pomieszczenia biurowego salonu jubilerskiego. W pomieszczeniu tym otworzył zamknięty sejf za pomocą klucza znalezionego w szufladzie biurka i dokonał kradzieży licznych przedmiotów. W toku postepowania prokurator ustalił, że oskarżony dokonał zaboru zegarków i wyrobów jubilerskich, w postaci łańcuszków, bransolet, wisiorków, kolczyków wyrobów galanteryjnych oraz gotówki o łącznej wartości ponad 720 tysięcy złotych.

Za czyn z art. 279 par. 1 kodeksu karnego oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-12-31
Data udostępnienia informacji: 2018-12-30
Liczba odsłon: 1 482