poniedziałek, 17 grudnia 2018

Akt oskarżenia za usiłowanie zabójstwa

Akt oskarżenia za usiłowanie zabójstwa

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach skierowała do Sądu Okręgowego w Kielcach akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi A. podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa.

Sprawca zaatakował nożem

Prokuratorzy ustalili, że do zdarzenia doszło 24.06.2018 r. na jednym z kieleckich przystanków autobusowych. Gdy przypadkowy świadek próbował rozdzielić dwóch awanturujących się ze sobą mężczyzn, został zaatakowany przez jednego z nich nożem. Sprawca zadał mu jeden cios w tułów. Pokrzywdzony został przetransportowany do szpitala, a sprawca zbiegł. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń wewnętrznych, które stanowiły realne zagrożenie dla jego życia. Szybka i sprawna pomoc medyczna uratowała jego życie.

Sprawca został zatrzymany 30.06.2018 r. we Wrocławiu, dzięki działaniom funkcjonariuszy Policji.

Zatrzymany usłyszał zarzuty

Prokurator przedstawił Krzysztofowi A. zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w warunkach recydywy, gdyż w przeszłości odbywał on już karę pozbawienia wolności za przestępstwo podobne przeciwko życiu i zdrowiu. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Kielcach z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. Sąd w pełni podzielił argumentacje prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Czyn zarzucany oskarżonemu zagrożony jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-12-17
Data udostępnienia informacji: 2018-12-17
Liczba odsłon: 1 827