czwartek, 07 marca 2019

Akt oskarżenia za zabójstwo

Akt oskarżenia za zabójstwo

Prokuratura Okręgowa w Łodzi skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 45 – letniemu mężczyźnie, oskarżając go o zabójstwo 43 – latka. Ponadto, aktem oskarżenia objęto mężczyzn w wieku 44 i 47 lat, wobec których sformułowano zarzuty dotyczące udziału w pobiciu i uszkodzenia samochodu pokrzywdzonego. 45 – latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Przejechał pokrzywdzonego samochodem

W toku postępowania prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Łodzi ustalili, że 1 kwietnia 2017 roku w Łodzi pokrzywdzony wraz ze swoją dziewczyną odwiedził swoich rodziców. Stamtąd zamierzali jechać na zakupy. Gdy ruszyli, pod dom podjechały dwa samochody: Audi kierowane przez 45 – latka oraz Jeep z którego wysiedli 44 i 47 – latek. Pokrzywdzony nakazał kobiecie uciekać, sam zaś został zaatakowany przez napastników. Doszło do szarpaniny, a następnie sprawcy zaczęli uderzać pokrzywdzonego po całym ciele rękoma oraz pałką. W pewnym momencie 43 – latkowi udało się wyrwać i uciec. Wówczas 45 – latek ruszył za nim autem, zjechał na pobocze, uderzył w stojącego 43 – latka, docisnął go do drzewa, a następnie cofnął samochód i przejechał po leżącym mężczyźnie. Pokrzywdzony zmarł.

Pokrzywdzony doznał licznych obrażeń

W wyniku przeprowadzonej sądowo – lekarskiej sekcji zwłok u mężczyzny stwierdzono między innymi wielomiejscowe złamania licznych żeber z rozerwaniami opłucnej, masywne podbiegnięcia krwawe, zmiażdżenia tkanek miękkich tułowia, oraz wieloodłamowe złamanie kości miednicy. Jak wynika z dokonanych ustaleń, mężczyzna zmarł na skutek obrażeń wielomiejscowych i wielonarządowych w obrębie tułowia.

Zostali zatrzymani

Już w dniu 3 kwietnia 2017 roku zatrzymany został 44 – latek, który na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź – Górna, prowadzącej wówczas śledztwo w tej sprawie trafił do aresztu. Najstarszy z uczestniczących w zdarzeniu mężczyzn tj. 47 – latek zatrzymany został na Litwie i  w kwietniu 2017 roku wydany został polskim organom ścigania. Trwały poszukiwania 45 – latka, który podejrzany był nie tylko o udział w pobiciu, ale również o zabójstwo. W oparciu o Europejski Nakaz Aresztowania zatrzymany został w marcu 2018 roku na terenie Niemiec.

Za przestępstwo zabójstwa grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-03-07
Data udostępnienia informacji: 2019-03-06
Liczba odsłon: 727