sobota, 09 marca 2019

Areszt dla członków zorganizowanej grupy przestępczej za wprowadzenie do obrotu narkotyków

Areszt dla członków zorganizowanej grupy przestępczej za wprowadzenie do obrotu narkotyków

Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim nadzoruje postępowanie prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze Policji w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzającej do obrotu znaczne ilości środków odurzających. Na polecenie prokuratora zatrzymano pięć osób, które usłyszały zarzuty. Sąd uwzględnił wnioski prokuratora i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Rozprowadzali narkotyki

W toku postępowania prokuratorzy ustalili, że od kwietnia 2017 do lutego 2019 roku członkowie grupy rozprowadzali narkotyki na terenie województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Na rynek trafiały różne środki odurzające i psychotropowe, m.in. amfetamina, tabletki ecstasy czy marihuana.

Przeprowadzono przeszukania

Na polecenie prokuratora zatrzymano pięć osób i przeprowadzono przeszukania miejsc przez nich użytkowanych. W toku czynności zabezpieczono ponad 12 kg amfetaminy, około tysiąca tabletek ecstasy oraz marihuanę. Policjanci znaleźli również części pojazdów skradzionych w Niemczech, broń gazową wraz z amunicją. Ponadto zabezpieczono 10 komputerów stanowiących sieć nielegalnego kasyna internetowego.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono m.in. 6 pojazdów o szacunkowej wartości niemal 300 tysięcy złotych oraz biżuterię.

Usłyszeli zarzuty

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim przedstawił zatrzymanym zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 par. 1 kodeksu karnego oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków kwalifikowane z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wnioski o areszt

Z uwagi na konieczność zabezpieczania prawidłowego toku postepowania prokurator skierował wobec podejrzanych wnioski do Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie.

Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-03-09
Data udostępnienia informacji: 2019-03-08
Liczba odsłon: 700