wtorek, 15 stycznia 2019

Areszt dla kobiety podejrzanej o usiłowanie zabójstwa swojej córki

Areszt dla kobiety podejrzanej o usiłowanie zabójstwa swojej córki

W ubiegły piątek (11 stycznia 2019 roku) na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu miejscowy Sąd Rejonowy zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy wobec Edyty Ł., podejrzanej o usiłowane zabójstwa swojej córki.

Kobieta zaatakowała nożem śpiącą córkę 

Do zdarzenia doszło 10 stycznia 2019 roku w godzinach wieczornych, w jednej z miejscowości na terenie powiatu lubańskiego. 40-letnia kobieta przy użyciu noża zaatakowała swoją 11-letnią córkę, w czasie kiedy dziecko już spało. Sprawczyni zadała małoletniej cios w rękę i usiłowała zadać kolejne uderzenia. Została wówczas powstrzymana w wyniku interwencji pozostałych członków rodziny. Działanie kobiety spowodowało u dziecka lekkie obrażenia ciała w postaci rany ręki.

Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe oraz Policję. Edyta Ł. została zatrzymana i doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania lekkich obrażeń ciała u swojej małoletniej córki.

Prokurator skierował wniosek o tymczasowy areszt

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanej, prokuratura skierowała do Sądu wniosek o jej tymczasowe aresztowanie, wskazując między innymi, że grożąca jej surowa kara rodzi obawy, że w sposób bezprawny będzie ona utrudniała postępowanie karne, a nadto może ona ponownie dopuścić się przestępstwa przeciwko życiu lub zdrowiu.

Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec Edyty Ł. izolacyjny środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy.

Zarzucone Edycie Ł. przestępstwo zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-01-15
Data udostępnienia informacji: 2019-01-14
Liczba odsłon: 1 381