piątek, 16 listopada 2018

Areszt dla łódzkich pseudokibiców za rozbój i pobicie

Areszt dla łódzkich pseudokibiców za rozbój i pobicie

Prokuratura Rejonowa Łódź – Polesie prowadzi postępowanie przeciwko pięciu podejrzanym o rozbój i pobicie kibica jednej z łódzkich drużyn. Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawcy dokonali brutalnego rozboju

W toku postępowania prokuratorzy Prokuratury Rejonowej Łódź Polesie ustalili, że do zdarzenia doszło 27 października 2018 roku, u zbiegu ulic Długosza i Wapiennej w Łodzi. Tego dnia odbywał się mecz Widzewa Łódź, któremu kibicuje pokrzywdzony. Na osiedlu Koziny spotkała się grupa pseudokibiców ŁKS-u, którzy po zakończeniu rozgrywek zamierzali pobić sympatyków drużyny rozgrywającej tego dnia mecz oraz zabrać klubowe emblematy w szczególności szaliki, flagi lub koszulki. Ich ofiarą padł  mężczyzna robiący zakupy w pobliskim sklepie. Gdy wyszedł na zewnątrz, napastnicy podbiegli do niego, zaczęli go bić i kopać po głowie oraz ciele. Następnie, zabrali mu torbę, w której znajdował się szalik, koszulka klubowa oraz 3 butelki piwa. Po dokonaniu rozboju napastnicy uciekli. Pokrzywdzony trafił do szpitala. W wyniku zdarzenia doznał bardzo rozległych obrażeń, między innymi stłuczeń twarzy, złamań kości twarzoczaszki, złamań prawego łuku jarzmowego i kości nosowej.

W wyniku podjętych czynności zatrzymano trzy osoby. Wśród nich był 15 – latek, którym zajął się sąd dla nieletnich. Pozostali usłyszeli zarzut dokonania rozboju i pobicia. Na wniosek prokuratora zastopowano wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zatrzymano kolejne osoby

W toku postępowania zatrzymano kolejnych sprawców. Są to mężczyźni w wieku 17, 18 i 22 lat. Usłyszeli oni zarzuty rozboju. Jeden z nich przyznał się do dokonania zarzucanego mu czynu. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Czyn zarzucany podejrzanym zagrożony jest karą pozbawiania wolności do 12 lat.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-11-16
Data udostępnienia informacji: 2018-11-15
Liczba odsłon: 1 401