poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Areszt dla mężczyzny w sprawie zabójstwa kobiety z 2000 roku.

Areszt dla  mężczyzny w sprawie zabójstwa kobiety z 2000 roku.

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach funkcjonariusze KWP w Katowicach 22 sierpnia 2019 r. zatrzymali 47 – letniego mężczyznę. Czynność zrealizowano w sprawie zabójstwa kobiety z Bytomia sprzed 19 lat.

Śledztwo podjęte po latach

Do zdarzenia doszło w dniu 17 marca 2000 roku w Bytomiu. W jednym
z mieszkań ujawniono leżące na ziemi ciało 65 – letniej kobiety. Mieszkanie nosiło ślady plądrowania. Na twarzy i ciele  kobiety ujawnione zostały obrażenia.

Śledztwo w sprawie zabójstwa zostało wszczęte  przez Prokuraturę Rejonową  w Bytomiu w dniu 20 marca 2000 roku. Przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziła, iż przyczyną zgonu kobiety było uduszenie. Czynności w sprawie nie pozwoliły pierwotnie na ustalenie sprawcy zabójstwa. W tej sytuacji postępowanie zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawcy przestępstwa.

W lipcu 2019 roku śledztwo zostało podjęte do dalszego prowadzenia
w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach.

Usłyszał zarzut

Prokuratura i policja  przeprowadziła  nowe dowody w sprawie, które pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu zabójstwa kwalifikowanego z art. 148 par. 1 kodeksu karnego. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokurator skierował wniosek o areszt

Dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania i z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę, prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2019-08-26
Data udostępnienia informacji: 2019-08-26
Liczba odsłon: 1 419