środa, 12 września 2018

Areszt dla ojca, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad dwumiesięcznym synem

Areszt dla ojca, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad dwumiesięcznym synem

W dniu 07 września 2018 roku jeden z asystentów rodziny współpracujący z Gminnym  Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jabłonnie, podczas wykonywania swych obowiązków na rzecz jednej z chotomowskich rodzin, zauważył obrażenia u dwumiesięcznego chłopca.

Chłopczyk miał liczne obrażenia

Wezwani pracownicy pogotowia oraz lekarz nie mieli wątpliwości, że wobec niemowlęcia była stosowana przemoc fizyczna. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze Policji.

Badania przeprowadzone w szpitalu oraz opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej potwierdziły liczne obrażenia ciała dziecka w postaci złamań żeber, kości łonowej, kości czaszki, a także zasinienia w obrębie całego ciała.

Podejrzany został tymczasowo aresztowany

W dniu 9 września 2018 roku 29-letni ojciec dziecka – Daniel G. usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad osobą nieporadną ze względu na wiek.

Daniel G. częściowo przyznał się do popełniania zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia, które są analizowane także w kontekście odpowiedzialności karnej innych osób.

Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Legionowie uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dziecko przebywa w szpitalu. W toku dalszego śledztwa prokurator będzie uzupełniał na bieżąco dokumentację medyczną, co może skutkować zmianą kwalifikacji prawnej czynu zarzucanego Danielowi G.

Prokurator zwrócił się ponadto do sądu rodzinnego o przeprowadzenie stosownego postępowania wobec niewłaściwego wykonywania władzy rodzicielskiej wobec dziecka.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-12
Data udostępnienia informacji: 2018-09-11
Liczba odsłon: 448