poniedziałek, 20 maja 2019

Areszt dla sprawcy napadów na kobiety

Areszt dla sprawcy napadów na kobiety

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko 24 - letniemu mieszkańcowi Rzeszowa podejrzanemu o spowodowanie 8 oraz 13 maja 2019 roku obrażeń ciała u czterech kobiet na terenie parku przy ul. Puławskiego w Rzeszowie. Sprawca został zatrzymany 14 maja 2019 roku. Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie.

Napadał na terenie parku

W toku postępowania prokurator ustalił, że 08.05.2019 roku mężczyzna zaatakował bez powodu przebywającą na terenie parku przy ul. Pułaskiego kobietę, uderzając ją w tył głowy i powodując obrażenia ciała. W tym samym dniu podejrzany dopuścił się napadu na następną kobietę, zadając jej uderzenie pięścią w okolice policzka i powodując u niej także obrażenia ciała.  Kolejnych ataków na przebywające w  parku przy ulicy Pułaskiego w Rzeszowie kobiety odnotowano 13 maja 2019 roku. Jedną z pokrzywdzonych popchnął i złapał za ramię naruszając czynności narządu jej ciała, zaś czwartą ofiarę swojego zachowania pchnął nożem w okolice łokcia, powodując obrażenia ciała.

Funkcjonariusze Policji z Komisariatu Rzeszów  Śródmieście 14.05.2019 roku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o popełnienie tych czynów.

Trafił do aresztu

Z uwagi na sposób działania sprawcy i okoliczności zdarzenia, celem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Rzeszowie podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-05-20
Data udostępnienia informacji: 2019-05-19
Liczba odsłon: 488