czwartek, 29 sierpnia 2019

Areszt dla sprawcy napadu na bank w Lesznie.

Areszt dla sprawcy napadu na bank w Lesznie.

Prokuratura Rejonowa w Lesznie nadzoruje śledztwo w sprawie rozboju mającego miejsce 25 marca 2019 r. w oddziale jednego z banków mieszczącym się w Lesznie. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Lesznie 26 sierpnia 2019 roku zatrzymali 25 letniego sprawcę - mieszkańca Leszna.

Groził przedmiotem przypominającym  broń i ukradł 30 000 zł

25 marca 2019 r., około godziny 14.00, do siedziby banku wszedł mężczyzna, który grożąc pracownicy przedmiotem przypominającym broń palną zażądał wydania pieniędzy. Ta przekazała mu pieniądze w kwocie 30.000 złotych. Po zabraniu gotówki sprawca oddalił się.

W sprawie przeprowadzono drobiazgowe śledztwo, dokonując analizy zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów oraz przeprowadzono ekspertyzy laboratoryjne. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Lesznie prowadzili także czynności operacyjno-rozpoznawcze. Doprowadziły one do ustalenia tożsamości osoby podejrzanej o dokonanie napadu.

Usłyszał zarzut

Prokurator przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzut popełnienia przestępstwa z art. 280 par. 1 kk. Grozi na za nie kara do 12 lat pozbawienia wolności

Prokurator wystąpił o areszt

Dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania i z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę, prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował ten środek zapobiegawczy.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2019-08-29
Data udostępnienia informacji: 2019-08-29
Liczba odsłon: 572