piątek, 15 marca 2019

Areszt dla sprawcy usiłowania włamania do bankomatu w Bolesławcu

Areszt dla sprawcy usiłowania włamania do bankomatu w Bolesławcu

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu miejscowy sąd zastosował areszt tymczasowy wobec Grzegorza G., który 11 marca 2019 roku w godzinach nocnych usiłował dokonać kradzieży z włamaniem jednego z bankomatów na terenie Bolesławca.

Próbował wyrwać bankomat przy pomocy ciągnika

Urządzenie stało przy jednej z Galerii Handlowych. 39-latek podjechał do niego ciągnikiem rolniczym. Następnie na bankomacie i pojeździe zamocował pasy holownicze i próbował wyrwać urządzenie z podłoża. Próba nie powiodła się z powodu zerwania użytych przez podejrzanego pasów. Bankomat uległ jednak zniszczeniu. Sprawca próbował uciekać przed funkcjonariuszami Policji prowadzonym przez siebie ciągnikiem oraz pieszo. Po zatrzymaniu przy mężczyźnie ujawniono broń palną wraz z amunicją, a także blisko 3 gramy amfetaminy.

Usłyszał prokuratorskie zarzuty

Sprawcę doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem bankomatu oraz zniszczenia urządzenia o wartości ponad 33 tysięcy złotych.

Ponadto Grzegorzowi G. zarzucono posiadanie bez zezwolenia broni palnej i amunicji, posiadanie substancji psychotropowych oraz przestępstwo niezatrzymania się na żądanie funkcjonariuszy Policji.

Ustalono także, że użyty przez podejrzanego ciągnik rolniczy pochodził z kradzieży, wobec czego sprawcy zarzucono przestępstwo paserstwa.

Środki zapobiegawcze

Podejrzany przyznał się od popełnienia zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Jak ustalono, Grzegorz G. nie działał sam. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do tamtejszego Sądu Rejonowego wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Wniosek został uwzględniony.

Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-03-15
Data udostępnienia informacji: 2019-03-14
Liczba odsłon: 1 285