czwartek, 04 października 2018

Areszt wobec podejrzanych o wyrządzenie szkody w wysokości 650 milionów złotych

Areszt wobec podejrzanych o wyrządzenie szkody w wysokości 650 milionów złotych

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu prowadzi postępowanie przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej podejrzanym o wyrządzenie spółce Gant Development szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

Prokuratorzy prokuratury regionalnej we Wrocławiu ogłosili zarzuty czterem osobom w tym Karolowi A., Dariuszowi M., Luizie B. i Danucie A. którym zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej i wyrządzenie spółce Gant Development szkody  wielkich rozmiarach.

Prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego, w tym również na nieruchomościach należących do podejrzanych,  na poczet przyszłych kar, środków karnych i kompensacyjnych  w łącznej kwocie 25 milionów 500 tysięcy złotych.

Prokurator Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu z uwagi na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanych zarzucanego im czynu, realną obawę matactwa oraz ukrycia się lub ucieczki, skierował do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-10-04
Data udostępnienia informacji: 2018-10-04
Liczba odsłon: 817