piątek, 22 marca 2019

Areszt za nielegalne przechowywanie prawie 70 ton tytoniu

Areszt za nielegalne przechowywanie prawie 70 ton tytoniu

Intensywne czynności śledcze podejmowane przez Prokuraturę Rejonową w Piasecznie we współpracy z Centralnym Biurem Śledczym Policji oraz Krajową Administrację Skarbową doprowadziły do zatrzymania Marcina J. W wyniku przeszukania posesji zabezpieczono prawie 70 ton tytoniu. Zatrzymany usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych. Na wniosek prokuratora został aresztowany przez Sąd.

Zlikwidowano magazyn

Prokuratura Rejonowa w Piasecznie nadzoruje postępowanie prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Krajową Administrację Skarbową w sprawie nielegalnego przechowywania wyrobów akcyzowych w postaci suszu tytoniowego. W toku postępowania przeprowadzono przeszukanie magazynu położonego w powiecie piaseczyńskim, gdzie ujawniono prawie 70 ton suszu tytoniowego. W wyniku tych czynności zatrzymano Marcina J.

Ponad 31 milionów złotych uszczuplenia podatku

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Piasecznie przedstawił Marcinowi J. zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego w postaci przechowywania wyrobów akcyzowych w postaci suszu tytoniowego w ilości prawie 70 ton suszu tytoniowego kwalifikowane z art. 65 par. 1 kodeksu karnego skarbowego w zw. z art. 38 par. 2 pkt 1 kodeksu karnego skarbowego.

Jak ustalił prokurator Prokuratury Rejonowej w Piasecznie podejrzany spowodował uszczuplenie należności publicznoprawnych w postaci podatku akcyzowego w kwocie ponad 31 milionów złotych i podatku VAT w kwocie ponad 2 milionów złotych.

Trafił do aresztu

Z uwagi na konieczność zabezpieczania prawidłowego toku postępowania prokurator Prokuratury Rejonowej w Piasecznie skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora, uwzględnił wniosek i zastosował środek o charakterze izolacyjnym na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwa skarbowe podejrzanemu grozi kara do 6 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-03-22
Data udostępnienia informacji: 2019-03-21
Liczba odsłon: 672