środa, 06 marca 2019

Areszt za posiadanie narkotyków i broni

Areszt za posiadanie narkotyków i broni

Prokuratura Rejonowa Warszawa Wola nadzoruje postępowanie prowadzone przez Wydział ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji przeciwko Marcinowi B. podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz Marcinowi B. podejrzanemu o przygotowanie do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty

W toku postępowania prokurator przedstawił zatrzymanemu Marcinowi B. zarzut przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających w postaci kokainy oraz ziela konopi innych niż włókniste tzw. marihuany kwalifikowane z art. 57 ust. 1 w zw. z art. 56 ust. 3 w zb. z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Drugiemu z zatrzymanych prokurator przedstawił zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany i kokainy oraz zarzut posiadania broni palnej wraz amunicją w postaci 117 sztuk naboi kwalifikowane z art. 263 par 2 kodeksu karnego.

Prokurator skierował wnioski o areszt

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wobec podejrzanych wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-03-06
Data udostępnienia informacji: 2019-03-06
Liczba odsłon: 914