czwartek, 13 grudnia 2018

Areszt za przemyt marihuany w transporcie z mandarynkami

Areszt za przemyt marihuany w transporcie z mandarynkami

Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli wspólnie z Zarządem w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji prowadzi postępowanie przeciwko 52 -letniemu mężczyźnie podejrzanemu o udział w wewnątrzwspólnotowym nabyciu znacznych ilości środków odurzających w postaci 112,4 kilogramów marihuany. Na wniosek Prokuratora Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Przemyt odbywał się z Hiszpanii

W toku postępowania prokuratorzy ustalili, że narkotyki były przemycane do Polski z Hiszpanii w transporcie z mandarynkami. Na jednym z parkingów w okolicach Zduńskiej Woli dokonano zatrzymania kierowcy. Funkcjonariusze skontrolowali dokładnie samochód ciężarowy. W działaniach uczestniczył również pies służbowy Krajowej Administracji Skarbowej, przeszkolony w wykrywaniu substancji psychoaktywnych. W lukach technicznych naczepy samochodu ciężarowego znaleziono 32 czarne, plastikowe worki. Wszystkie paczki były wypełnione suszem roślinnym. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że jest to ponad 112 kg marihuany.

Kierowca usłyszał zarzuty

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli przedstawił 52 – letniemu kierowcy TIR-a zarzut udziału w wewnątrzwspólnotowym nabyciu znacznych ilości środków odurzających w postaci 112,4 kilogramów marihuany.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-12-13
Data udostępnienia informacji: 2018-12-12
Liczba odsłon: 1 428