wtorek, 06 listopada 2018

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko Konradowi J. (lat 23) podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa. W toku postępowania zatrzymano również Klaudię Ł, która jest podejrzana o utrudnianie postępowania karnego.

Sprawca zaatakował pokrzywdzonego nożem

Prokuratorzy Prokuratury Rejonowej Kielce Zachód w Kielcach w toku postępowania ustalili, że 25.10.2018 r. na ul. Warszawskiej w Kielcach Konrad J. zaatakował nożem 22-letniego mężczyznę zadając mu obrażenia w obrębie klatki piersiowej.  Następnie sprawca zadawał mu kolejne ciosy kopiąc po całym ciele. Zdarzenie to zauważyły osoby postronne, które wezwały pomoc i których interwencja spowodowała ucieczkę sprawcy. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała, które narażały go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub nastąpienia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Prokurator skierował wniosek o areszt

Konrad J. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji, a następnie prokurator Prokuratury Rejonowej Kielce Zachód w Kielcach przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania obrażeń u pokrzywdzonego 22-latka. W toku przesłuchania podejrzany częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Kielce Zachód w Kielcach, z uwagi na koniczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, skierował do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Kielcach w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za czyn z art. 13 par. 1 kodeksu karnego w zw. z art. 148 par 1 kodeksu karnego grozi podejrzanemu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, 25 lat pozbawiania wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zarzuty za utrudnienie postępowania

Ponadto w toku śledztwa zatrzymano 19-letnią Klaudię Ł., której prokurator Prokuratury Rejonowej Kielce Zachód w Kielcach przedstawił zarzut utrudniania postępowania prowadzonego w tej sprawie poprzez zacieranie śladów przestępstwa. W toku przesłuchania podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia.

Prokurator zastosował wobec podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu kontaktowania się z ustalonymi osobami oraz zakaz opuszczania kraju. Za zarzucany jej czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-11-06
Data udostępnienia informacji: 2018-11-05
Liczba odsłon: 4 577