środa, 03 października 2018

Areszt za zabójstwo

Areszt za zabójstwo

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie prowadzi śledztwo przeciwko Zbigniewowi C. podejrzanemu o zabójstwo Dariusza S.

W toku śledztwa prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie ustalili, że zwłoki pokrzywdzonego Dariusza S. zostały odnalezione na ternie parku w Bełchatowie. Przeprowadzone przez prokuratura na miejscu zdarzenia oględziny zwłok wykazały, że  mężczyzna zginął wskutek zadania mu trzech ran kłutych: jednej w okolice nerki lewej oraz dwóch w okolice lewej strony klatki piersiowej w linii pachowo-obojczykowej na wysokości X żebra.

W toku postępowania zatrzymano Zbigniewa C. u którego w trakcie przeszukania ujawniono nóż typu scyzoryk o długości ostrza 9 cm z prawdopodobnymi śladami krwi.

W trakcie postępowania prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie przedstawili Zbigniewowi C. zarzut z artykułu 148 par. 1 kodeksu karnego. Podejrzanemu zarzucono dokonanie z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Dariusza D. poprzez zadanie mu trzech ciosów nożem, powodując krwotok wewnętrzny skutkujący zgonem pokrzywdzonego. Czyn z art. 148 par. 1 kodeksu karnego zagrożony jest karą na czas nie krótszy od 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Z uwagi na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanego mu czynu oraz konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec Zbigniewa C. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-10-03
Data udostępnienia informacji: 2018-10-03
Liczba odsłon: 427