czwartek, 27 czerwca 2019

Areszty dla wrocławskich handlarzy narkotykami

Areszty dla wrocławskich handlarzy narkotykami

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu nadzoruje śledztwo w sprawie wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków na terenie Wrocławia i okolic. Na polecenie prokuratora 24 i 25 czerwca 2019 r. funkcjonariusze Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 8 osób podejrzanych o handel znacznymi ilościami narkotyków.

Wprowadzali na rynek nie tylko dopalacze

W toku śledztwa ustalono, iż zatrzymani  w latach 2010 – 2014 wprowadzili na rynek od około pół kilograma do  48 kg różnych rodzajów narkotyków (heroiny, amfetaminy, mefedronu i marihuany) o wartości blisko 1,6 miliona złotych. Ustalenia te poczyniono w ramach postępowania będącego jednym z wątków sprawy dotyczącej tzw. „dopalaczy”. Chodzi o członków wrocławskiej grupy zajmującej się rozprowadzaniem tych substancji zastępczych..

Zarzuty

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty popełnienia przestępstw polegających na wprowadzeniu do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Są to  czyny kwalifikowane z art. 56 ust 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi za nie kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Środki Zapobiegawcze 

Prokurator po przeprowadzeniu czynności procesowych, w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, z uwagi na obawę matactwa i grożącą podejrzanym wysoką karę, skierował wobec 7 podejrzanych wnioski do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd, podzielając argumentację prokuratora, zastosował wobec tych podejrzanych  tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-06-27
Data udostępnienia informacji: 2019-06-27
Liczba odsłon: 420