poniedziałek, 21 stycznia 2019

Areszty w sprawie obrotu marihuaną o wartości 3 milionów złotych

Areszty w sprawie obrotu marihuaną o wartości 3 milionów złotych

Prokuratura Okręgowa w Kielcach prowadzi wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach śledztwo przeciwko 37-letniemu Przemysławowi Sz. i 44-letniemu Krzysztofowi D. podejrzanym o obrót znacznymi ilościami narkotyków w postaci marihuany.

Zatrzymanym mężczyznom  prokurator przedstawił  zarzuty związane z udziałem w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów oraz  skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Środki zapobiegawcze

Sąd Rejonowy w Kielcach przychylił się do wniosku złożonego przez prokuratora i zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przewozili 56 kilogramów marihuany 

Do ujawnienia przestępstwa doszło w ubiegłym tygodniu, w okolicy Skarżyska-Kamiennej. Ustalenia poczynione przez funkcjonariuszy Policji doprowadziły do wytypowania pojazdu, którym miały być przewożone narkotyki i do jego zatrzymania. W toku przeszukania pojazdu, którym poruszali się Przemysław Sz. i Krzysztof D., ujawniono w specjalnie przygotowanych opakowaniach marihuanę o łącznej masie 56 kilogramów, której wartość szacuje się na kwotę 3 milionów złotych.

Zarzucane podejrzanym czyny są zagrożone karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-01-21
Data udostępnienia informacji: 2019-01-21
Liczba odsłon: 1 330