piątek, 08 marca 2019

Areszty za wprowadzanie do obrotu środków odurzających

Areszty za wprowadzanie do obrotu środków odurzających

Wydział do Spraw Wojskowych w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu nadzoruje postępowanie prowadzone przez Oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie w sprawie wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. W toku postępowania zatrzymano pięć osób, którym prokurator przedstawił zarzuty popełnienia przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty

W toku postępowania prokuratorzy ustalili, że w okresie od czerwca 2018 roku do  marca 2019 roku w Stargardzie podejrzani wprowadzili do obrotu znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci m.in. marihuany i amfetaminy.

W toku śledztwa prokurator przedstawił pięciu osobom zarzuty popełnienie m. in przestępstw wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych kwalifikowane z art. 56 ust 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Prokurator skierował wnioski o areszt

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wobec podejrzanych wnioski do Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosków prokuratora i zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zarzucane podejrzanym przestępstwa zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-03-08
Data udostępnienia informacji: 2019-03-07
Liczba odsłon: 443