czwartek, 08 września 2016

Biznesmen podejrzany o wyłudzenie nieruchomości wartych ponad 23 miliony złotych

Biznesmen podejrzany o wyłudzenie nieruchomości wartych ponad 23 miliony złotych

Prokuratura Rejonowa w Chojnicach prowadzi śledztwo przeciwko biznesmenowi z Chojnic podejrzanemu o oszustwo przy zakupie trzech nieruchomości o wartości 23 milionów złotych. Jak ustalono w toku postępowania przy zawarciu umowy sprzedaży trzech nieruchomości podejrzany Marcin Ł. wprowadził w błąd sprzedających. 

Nigdy nie zamierzał zapłacić za kupno nieruchomości, a majątek próbował ukryć przekazując nieruchomości innej firmie.

Na polecenie prokuratora Marcin Ł. został zatrzymany przez funkcjonariuszy gdańskiego CBŚP. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli ukryte za kabiną prysznicową pieniądze – ponad 530 tysięcy złotych i 71 tysięcy euro.

Mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Chojnicach zarzuty związane z oszustwami i praniem pieniędzy. Miejscowy sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Ponadto prokuratura wydała postanowienie o zabezpieczeniu majątku wysokości prawie 24 mln złotych.

Prokurator ogłosił podejrzanemu Marcinowi Ł. zarzuty związane z oszustwami i praniem pieniędzy. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy. Ponadto prokurator wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym o wartości prawie 24 milionów złotych.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Administrator
Informację udostępnił: Administrator
Data wytworzenia informacji: 2016-09-08
Data udostępnienia informacji: 2016-09-08
Liczba odsłon: 843