środa, 17 października 2018

Członkowie grupy przestępczej zajmującej się przemytem i sprzedażą znacznych ilości narkotyków zasiądą na ławie oskarżonych

Członkowie grupy przestępczej zajmującej się przemytem i sprzedażą znacznych ilości narkotyków zasiądą na ławie oskarżonych

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie zakończyła śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie zajmowali się przemytem i obrotem znacznymi ilościami narkotyków.

Zarzucono popełnienie 23 przestępstw

Do Sądu Okręgowego w Koszalinie 12 października 2018 roku prokurator skierował akt oskarżenia przeciwko pięciu członkom zorganizowanej grupy przestępczej, a także dwóm innym osobom zaangażowanym w przestępczy obrót znaczną ilością narkotyków.

Osoby wchodzące w skład zorganizowanej grupy przestępczej prokurator oskarżył o popełnienie łącznie 23 przestępstw. Polegały one na sprowadzeniu do Polski oraz obrót znaczną ilością środków odurzających w postaci 1038 gram marihuany i 50 gram kokainy. Zarzucono im ponadto obrót znaczną ilością substancji psychotropowej w postaci stałej amfetaminy w łącznej ilości 6110 gram oraz w postaci płynnej amfetaminy w łącznej ilości 1412 ml. Substancje te członkowie grupy przygotowywali na terenie Koszalina celem wprowadzenia ich do obrotu.

Oskarżeni są tymczasowo aresztowani

Na ławie oskarżonych zasiądą również dwie inne osoby, którym zarzucono obrót znaczną ilością marihuany.

Czyny objęte aktem oskarżenia popełnione zostały w okresie od lipca 2015 roku do 16 maja 2017 roku w Koszalinie, a także na terenie Niemiec i Holandii.

Na wniosek prokuratora wobec wszystkich oskarżonych stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-10-17
Data udostępnienia informacji: 2018-10-16
Liczba odsłon: 559