wtorek, 04 grudnia 2018

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami zasiądą na ławie oskarżonych

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami zasiądą na ławie oskarżonych

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie skierowała do Sądu Okręgowego w Koszalinie akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się w latach 2013 – 2017 handlem narkotykami m.in. na terenie Białogardu i Kołobrzegu.

Zarzuty dla organizatora i kierującego grupą

Wśród oskarżonych jest 34 – letni Tomasz L., któremu zarzucono zorganizowanie i kierowanie grupą przestępczą mającą na celu popełnianie przestępstw związanych z wprowadzaniem do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych na terenie Białogardu, Kołobrzegu, Karlina i Czaplinka oraz uczynienie sobie z popełnionych przestępstw stałego źródła dochodu.

Narkotyki o łącznej wartości ponad 2 milionów złotych

Oskarżonemu Tomaszowi L. oraz 15 innym oskarżonym osobom zarzucono udział w grupie przestępczej uczestniczącej w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci ponad 42 kilogramów marihuany, 13 kilogramów amfetaminy, 350 gramów mefedronu oraz 1300 sztuk tabletek extasy o łącznej wartości rynkowej ponad 2 milionów 280 tysięcy złotych.

O posiadanie znacznej ilości środków odurzających w postaci ziela konopi o wadze ponad 400 gramów oskarżono także 31-letniego mieszkańca powiatu kołobrzeskiego Łukasza B., który nie był członkiem grupy przestępczej.

Łącznie 32 zarzuty dotyczące działalności w grupie

W akcie oskarżenia zawarto łącznie 32 zarzuty dotyczące działalności w zorganizowanej grupie przestępczej i prowadzenia obrotu lub posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

Oskarżeni o pozbawienie wolności

Aktem oskarżenia objęto również czterech kolejnych mężczyzn, nie będących członkami zorganizowanej grupy przestępczej, jednakże działających na polecenie jednego z członków grupy. Pozbawili oni wolności, grozili pozbawieniem życia oraz bili pięściami po głowie i kopali po całym ciele osobę, która składała wyjaśnienia w toczącym się już śledztwie, w celu wywarcia wpływu na treść jej wyjaśnień.

Łącznie 23 osoby objęte aktem oskarżenia

Wszystkie 23 oskarżone osoby są mieszkańcami różnych miejscowości położonych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Jedenastu z oskarżonych było już wcześniej karanych za przestępstwa, jeden z nich został oskarżony o popełnienie  zarzucanych mu czynów w warunkach recydywy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-12-04
Data udostępnienia informacji: 2018-12-03
Liczba odsłon: 678