wtorek, 02 października 2018

Dopuszczali się oszustw za pośrednictwem portalu OLX, a teraz zasiądą na ławie oskarżonych

Dopuszczali się oszustw za pośrednictwem portalu OLX, a teraz zasiądą na ławie oskarżonych

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach zakończyła śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie dopuszczali się oszustw za pośrednictwem portalu internetowego OLX.

Oskarżono 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej

Do Sądu Okręgowego w Suwałkach 27 września 2018 roku został skierowany akt oskarżenia przeciwko pięciu członkom grupy przestępczej. Na ławie oskarżonych zasiądzie Wojciech F., Radosław M., Patryk Sz., Kamil W. i Michał R.

Prokuratura oskarżyła mężczyzn o to, że od 15 listopada 2016 roku do 29 września 2017 roku brali udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie miasta Ełk i innych miast województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Zajmowała się ona organizowaniem za pośrednictwem portalu internetowego OLX oszustw. Polegały one na wprowadzaniu w błąd osób zainteresowanych, poprzez umieszczanie na portalu internetowym ofert sprzedaży różnego rodzaju towarów przemysłowych, których w rzeczywistości członkowie grupy nie posiadali. Po wpłacie przez kupującego pieniędzy, sprawcy zrywali z nim kontakt, nie wysyłając zamówionych towarów.

Prokurator zarzucił podejrzanym popełnienie przestępstw z art. 258 par. 1 kodeksu karnego i art. 286 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 65 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 12 kodeksu karnego i innych.

Sprawcy uzyskali ponad 53 tysiące złotych korzyści majątkowej

Oskarżeni członkowie zorganizowanej grupy z tego przestępczego procederu uzyskali korzyść majątkową w łącznej kwocie ponad 53 tysięcy złotych.

Poza członkami zorganizowanej grupy przestępczej na ławie oskarżonych zasiądzie dodatkowo 5 innych osób. Odpowiedzą oni za pomocnictwo członkom zorganizowanej grupy przestępczej w popełnieniu oszustw. Polegało ono na otwieraniu kont bankowych, na które pokrzywdzeni przesyłali pieniądze za towary, które chcieli nabyć.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-10-02
Data udostępnienia informacji: 2018-10-01
Liczba odsłon: 648