czwartek, 06 grudnia 2018

Farmaceuta oskarżony o wyłudzanie dopłat na leki

Farmaceuta oskarżony o wyłudzanie dopłat na leki

Wczoraj (5 grudnia 2018 roku) Prokurator Rejonowy w Kętrzynie skierował do Sądu Rejonowego w Giżycku akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie, któremu zarzuca się wyłudzenie pieniędzy w kwocie blisko 40 tysięcy złotych.

Ustalenia śledztwa

Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego w okresie pomiędzy 31 maja 2016 roku a 31 lipca 2017 roku Jerzy W. był zatrudniony jako kierownik jednej z aptek na terenie Węgorzewa. Dysponował on drukami recept opatrzonych pieczęcią i nieczytelnym podpisem lekarza, który zakończył już prowadzenie swojej działalności. Pomimo tego, że Jerzy W. nie posiadał uprawnień do wystawiania recept obcym osobom, wypełnił 20 recept wystawionych na rzecz 6 pacjentów w ilości 337 opakowań różnych leków o łącznej wartości 39.456,16 złotych.

Wyłudził blisko 40 tysięcy złotych z NFZ

W ten sposób oskarżony wyłudził na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki w Olsztynie kwotę 37.937,89 złotych, zwróconych tytułem kosztów refundacji leków.

Podkreślenia wymaga fakt, że w przedmiotowej sprawie, przy dużym zaangażowaniu prokuratora prowadzącego postępowanie przesłuchano kilkudziesięciu świadków i zgromadzono obszerną dokumentację.

Przesłuchany w toku postępowania przygotowawczego Jerzy W. nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu przestępstwa i odmówił złożenia wyjaśnień. Zarzucane mu przestępstwo zagrożone jest karą do 8 pozbawienia wolności.

Zabezpieczenie majątkowe

Należy nadmienić, iż w toku postępowania prokurator zabezpieczył na mieniu podejrzanego samochód marki BMW na poczet grożących kar i środków karnych.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-12-06
Data udostępnienia informacji: 2018-12-05
Liczba odsłon: 1 289