czwartek, 11 października 2018

Grzegorz Ł., ostatni z uczestników „skoku stulecia”, trafił do polskiego aresztu

Grzegorz Ł., ostatni z uczestników „skoku stulecia”, trafił do polskiego aresztu

Grzegorz Ł., ostatni z uczestników tzw. „skoku stulecia” był poszukiwany przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania. Podejrzany był głównym pomysłodawcą kradzieży 8 milionów złotych, do której doszło przed trzema laty w Swarzędzu.

Wczoraj (10 października 2018 roku) mężczyzna został przejęty przez policjantów z Wydziału Konwojowego KWP w Rzeszowie od ukraińskich służb. Wcześniej został on wytropiony w okolicach Odessy przez policjantów Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu. Funkcjonariusze przekazali wszystkie zgromadzone informacje swoim ukraińskim kolegom, którzy zatrzymali poszukiwanego. Zatrzymanie miało miejsce 16 listopada 2017 roku. Na czas trwania procedury ekstradycyjnej podejrzany przebywał w areszcie w Kijowie.

Wszystkie działania w tej sprawie koordynowała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Mężczyzna trafił do Zakładu Karnego w Przemyślu, gdzie będzie czekał na przewiezienie go do Aresztu Śledczego w Poznaniu. Nakazy przekonwojowania podejrzanego Grzegorza Ł. zostały już wystawione przez prokuratora.

Na początku przyszłego tygodnia w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu Grzegorzowi Ł. zostaną ogłoszone zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przywłaszczenia mienia znacznej wartości. Następnie zostanie on przesłuchany w charakterze podejrzanego. Po wykonaniu tych czynności zapadnie decyzja o środkach zapobiegawczych.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-10-11
Data udostępnienia informacji: 2018-10-11
Liczba odsłon: 496