add_filter('xmlrpc_enabled', '__return_false'); Izba Dyscyplinarna uchyliła immunitet sędziemu Sądu Najwyższego – Prokuratura Krajowa
piątek, 02 lipca 2021

Izba Dyscyplinarna uchyliła immunitet sędziemu Sądu Najwyższego

Izba Dyscyplinarna uchyliła immunitet sędziemu Sądu Najwyższego

Na wniosek prokuratora Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie 2 lipca 2021 r. Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego podjęła uchwałę w przedmiocie zezwolenia na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Józefa Iwulskiego – sędziego Sądu Najwyższego.

Po uprawomocnieniu się uchwały, Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie zamierza przedstawić sędziemu zarzuty o to, że w okresie stanu wojennego będąc sędzią Sądu Warszawskiego Okręgu Wojskowego, orzekając w sposób dowolny, sprzeczny z dowodami zgromadzonymi w sprawie, skazał dwudziestojednoletniego pracownika przedsiębiorstwa PKS w Oświęcimiu na karę 3 lat pozbawienia wolności oraz 2 lat pozbawienia praw publicznych za nie zaniechanie działalności w związku zawodowym NSZZ „Solidarność”. Skazany przez sąd mężczyzna miał się tego dopuścić poprzez powielanie i kolportowanie ulotek, których treść zdaniem sądu, wzywała do strajku powszechnego i zamieszek oraz wyszydzała publicznie Polską Rzeczpospolitą Ludową.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2021-07-02
Data udostępnienia informacji: 2021-07-02
Liczba odsłon: 1 979

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj