poniedziałek, 11 lutego 2019

Kolejni zatrzymani w sprawach dotyczących przestępczości narkotykowej

Kolejni zatrzymani w sprawach dotyczących przestępczości narkotykowej

Prokuratura Okręgowa w Opolu prowadzi wspólnie z funkcjonariuszami z opolskiego zarządu CBŚP dwa śledztwa, w toku których zlikwidowano laboratorium narkotyków syntetycznych, dwie planacje konopi oraz przejęto duże ilości amfetaminy.

Zlikwidowano nielegalne laboratorium amfetaminy

Z ustaleń policjantów wynikało, że 42-letni Mariusz G. może być zamieszany w produkcję narkotyków. Mężczyzna postanowił produkować narkotyki, a następnie je sprzedawać. Plany niedoszłego handlarza przekreśliło wkroczenie funkcjonariuszy opolskiego CBŚP i policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.
Nielegalne laboratorium znajdowało się w wynajmowanym mieszkaniu na terenie gminy Kołobrzeg. Podczas działań zlikwidowano laboratorium amfetaminy i zatrzymano tzw. „chemika”.
Na miejscu zabezpieczono odczynniki chemiczne, pełne wyposażenie laboratorium oraz 850 gramów amfetaminy w postaci stałej i 2,3 litra płynnej, z której można wytworzyć ponad 3 kg sproszkowanej amfetaminy.

Usłyszał prokuratorskie zarzuty

Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Opolu, gdzie usłyszał zarzuty wytworzenia znacznej ilości amfetaminy, celem dalszego wprowadzenia do obrotu, czyniąc sobie z przestępczego procederu stałe źródło dochodu.
Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 15 lat.

2 plantacje marihuany w województwie dolnośląskim

Kolejną realizacja została przeprowadzona w województwie dolnośląskim. Tam zlikwidowano 2 plantacje konopi znajdujące się w wynajmowanych domach we Wrocławiu i okolicy. W specjalnych namiotach przeznaczonych do uprawy rosło 369 krzewów roślin, które były już w końcowej fazie wzrostu. Policjanci likwidując plantacje tuż przed dokonaniem zbioru, udaremnili dalsze wprowadzanie narkotyków do sprzedaży. Do sprawy zatrzymano 35-letniego mężczyznę. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że podejrzany mógł zajmować się tym procederem od 2017 roku.

Tymczasowe areszty wobec obu zatrzymanych

W obu przypadkach nadzorująca prowadzone postępowania przygotowawcze Prokuratura Okręgowa w Opolu wystąpiła z wnioskami o zastosowanie wobec podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Opolu uwzględnił wnioski prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowania wobec obu podejrzanych na okres 3 miesięcy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2019-02-11
Data udostępnienia informacji: 2019-02-11
Liczba odsłon: 726