środa, 23 stycznia 2019

Mieszkanka Jeleniej Góry oskarżona o ponad 650 oszustw

Mieszkanka Jeleniej Góry oskarżona o ponad 650 oszustw

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkance Jeleniej Góry, której zarzucono popełnienie w okresie od 2014 do 2018 roku ponad 650 przestępstw polegających na posługiwaniu się cudzymi i fałszywymi danymi w celu wyłudzenia pożyczek bankowych oraz uzyskania innych korzyści majątkowych.

Kobieta wykorzystywała dane osobowe innych osób lub je fałszowała

Jak ustalono w śledztwie 28-letnia Małgorzata J. składała wnioski o pożyczki w formie elektronicznej. Wskazywała w nich najczęściej dane innych osób lub fałszywe. W tym celu podawała nieprawdziwe numery PESEL generując je wcześniej poprzez umożliwiającą to stronę internetową oraz podawała wymyślone przez siebie dane osobowe. Uzyskiwała ona w bankach oraz innych instytucjach finansowych pożyczki w kwotach od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych.

Działając w podobny sposób kobieta dokonywała także zakupów na kredyt sprzętu elektronicznego na internetowych portalach zakupowych. Uzyskane przedmioty były następnie przez Małgorzatę J. sprzedawane również za pośrednictwem Internetu.

Wyłudzenia na blisko 400 tysięcy złotych 

W okresie od 2014 do 2018 roku kobieta wyłudziła łącznie blisko 400 tysięcy złotych. Przedstawiono jej zarzuty popełnienia 662 przestępstw. Według ustaleń prokuratury Małgorzata J. uczyniła sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

Przesłuchana w toku postępowania przygotowawczego w charakterze podejrzanej Małgorzata J. przyznała się do popełnienia zarzucanych jej przestępstw.

Środki zapobiegawcze

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, sąd zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Popełnione przez Małgorzatę J. przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze nawet do 12 lat.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-01-23
Data udostępnienia informacji: 2019-01-22
Liczba odsłon: 920