wtorek, 12 marca 2019

Odpowie przed sądem za usiłowanie zabójstwa

Odpowie przed sądem za usiłowanie zabójstwa

Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Oliwa w Gdańsku skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia w sprawie usiłowania zabójstwa 39 - letniego mężczyzny.

Uderzył pokrzywdzonego siekierą w głowę

Jak wynika ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, 19 grudnia 2018 roku w Gdańsku doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony pojechał za nim. Ujął go  w pobliżu miejsca jego zamieszkania. Sprawca kolizji ponownie oddalił się.

W tym czasie z budynku mieszkalnego wybiegł oskarżony. W ręku trzymał siekierę oraz groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia. Po dobiegnięciu do niego, obuchem siekiery  uderzył  go w głowę. Pokrzywdzony upadł. Udało mu się wstać i próbował uciekać.  Napastnik podążał za  nim,  cały czas  mu grożąc.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji, obezwładnili i zatrzymali 42 – letniego napastnika.  Jak się okazało był to syn sprawcy kolizji.

Opinia biegłego

W wyniku napaści pokrzywdzony doznał rany tłuczonej okolicy ciemieniowej lewej ze złamaniem kości. Z opinii sądowo-lekarskiej wynika, że obrażenia te skutkowały naruszeniem czynności narządu ciała i rozstrojem zdrowia trwającym dłużej niż siedem dni. Jednocześnie pokrzywdzony był narażony na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zarzut usiłowania zabójstwa

Napastnikowi prokurator przedstawił zarzut usiłowania zabójstwa z zamiarem bezpośrednim. Jak ustalono oskarżony zarzuconego mu przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy.

Tymczasowe aresztowanie

W toku postępowania przygotowawczego, na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Oskarżonemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-03-12
Data udostępnienia informacji: 2019-03-12
Liczba odsłon: 506