piątek, 21 grudnia 2018

Odpowie przed sądem za zabójstwo

Odpowie przed sądem za zabójstwo

Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do Sądu Okręgowego w Katowicach, akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi N. oskarżonemu m.in. o udział w bójce i zabójstwo.

Ustalenia śledztwa

Jak wynika ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, 21 sierpnia 2016 roku, w  pobliżu dworca PKP w Katowicach, doszło do bójki.  Podczas tego zdarzenia 19 – letni mężczyzna został ugodzony dwukrotnie  nożem w klatkę piersiową i na skutek odniesionych obrażeń ciała zmarł. W trakcie bójki została również ugodzona nożem jeszcze jedna osoba.

Bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymanych zostało kilku uczestników bójki. Natomiast osoba, która jak wynikało ze zgromadzonych dowodów, posługiwała się podczas  zdarzenia nożem, ukrywała się przed organami ścigania.

Zatrzymany w Hiszpanii

Sprawca został zatrzymany 24 października 2017 roku na terenie Hiszpanii. Na początku 2018 roku został przekazany do Polski na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Usłyszał zarzut zabójstwa

Prokurator przedstawił Dariuszowi N. zarzuty popełnienia przestępstwa udziału w bójce i zabójstwa 19 – letniego mężczyzny oraz  usiłowania zabójstwa drugiego mężczyzny.

Dowody zgromadzone w śledztwie, zdaniem prokuratora wskazują, iż oskarżony  działał z zamiarem bezpośrednim  pozbawienia życia obu pokrzywdzonych.

Tymczasowe aresztowanie

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Dariusz  N.  nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składnia wyjaśnień.  Wobec  Dariusza N. został zastosowany, na wniosek prokuratora, środek zapobiegawczy w postaci  tymczasowego aresztowania.Nieprawomocny wyrok co do pozostałych oskarżonych

W sprawie zdarzenia z 21 sierpnia 2016 roku w Sądzie Rejonowym Katowice – Zachód w Katowicach zapadł już nieprawomocny wyrok co do 6 pozostałych osób oskarżonych o udział w bójce.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-12-21
Data udostępnienia informacji: 2018-12-20
Liczba odsłon: 1 457