czwartek, 18 października 2018

Podejrzana o posiadanie znacznych ilości narkotyków została tymczasowo aresztowana

Podejrzana o posiadanie znacznych ilości narkotyków została tymczasowo aresztowana

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świnoujściu Sąd Rejonowy w Świnoujściu zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec kobiety podejrzanej o posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Prokurator zarzucił kobiecie posiadanie, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany o łącznej wadze 28,84 grama oraz znacznej ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o łącznej wadze 156,35 grama.

Chodzi o przestępstwo z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zagrożone jest ono karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

W toku śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Świnoujściu 4 października 2018 roku funkcjonariusze Policji, podczas przeprowadzanej kontroli drogowej, dokonali przeszukania samochodu, którym jechała podejrzana. Podczas przeszukania ujawniono znaczne ilości suszu roślinnego – marihuany o wadze blisko 30 gram oraz znaczne ilości amfetaminy o wadze przekraczającej 150 gram.

Podejrzana została zatrzymana, a następnie doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-10-18
Data udostępnienia informacji: 2018-10-17
Liczba odsłon: 396