środa, 17 października 2018

Podejrzany o znieważanie miejsc spoczynku i kradzież szczątków ludzkich usłyszał kolejne zarzuty

Podejrzany o znieważanie miejsc spoczynku i kradzież szczątków ludzkich usłyszał kolejne zarzuty

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje postępowanie dotyczące znieważania miejsc spoczynku oraz kradzieży szczątków ludzkich. W toku tego postępowania podejrzanemu Dariuszowi R. prokurator przedstawił 6 kolejnych zarzutów.

Pięć zarzutów dotyczy znieważenia miejsc spoczynku, poprzez rozbicie płyt grobowców, a następnie ograbienia grobów ze zwłok. Do czynów tych  dochodziło w okresie od stycznia 2015 roku do listopada 2016 roku  na terenie cmentarzy parafialnych w Gdańsku, Gdyni, Rumi, Lęborku oraz Olsztynie.

Jeden zarzut dotyczy usiłowania ograbienia grobu. Zdarzenie to miało miejsce w  maju 2005 roku na cmentarzu komunalnym w Gdańsku.

Czynności procesowe z udziałem podejrzanego zostały przeprowadzone wczoraj (16 października 2018 roku). Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów i odmówił złożenia wyjaśnień.

Uzupełnione zarzuty są efektem zebranego w sprawie materiału dowodowego, w tym wyników badań DNA identyfikujących ujawnione w listopadzie 2017 roku  szczątki ludzkie.

Do chwili obecnej Dariuszowi R. łącznie prokurator zarzucił popełnienie 14 czynów dotyczących znieważenia miejsc spoczynku oraz usiłowania lub dokonania  ograbienia  grobów ze zwłok. Do czynów tych dochodziło w okresie od maja 2005 roku do października 2017 roku.

Na wniosek prokuratora wobec podejrzanego Dariusza R. w dalszym ciągu stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-10-17
Data udostępnienia informacji: 2018-10-16
Liczba odsłon: 449