piątek, 20 stycznia 2017

Prokuratorskie zarzuty dla burmistrza

Prokuratorskie zarzuty dla burmistrza

Prokuratura Rejonowa w Nysie prowadzi śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez Burmistrza Paczkowa. Bogdanowi W. przedstawiono łącznie 10 zarzutów niedopełnienia obowiązków służbowych należących do burmistrza, jako organu podatkowego. 

Siedem zarzutów dotyczy zaniedbań przy ustalaniu zobowiązań podatkowych w zakresie podatku od nieruchomości. Do zdarzeń miało dojść w latach 2010 – 2014. Na skutek zaniedbań doszło do zaniżenia dochodów gminy w kwotach od 138 złotych nawet do 8 tysięcy 656 złotych.

Dwa zarzuty dotyczą zaniedbań przy ustalaniu zobowiązań podatkowych w zakresie podatku rolnego. Do zdarzeń miało dojść w latach 2010 – 2014. Na skutek zaniedbań doszło do zaniżenia dochodów gminy w kwotach od 988 złotych i 1 tysiąc 150 złotych.

Ostatni zarzut dotyczy niedopełnienia obowiązków w zakresie gospodarowania nieruchomościami Gminy Paczków. Przy sprzedaży nieruchomości Burmistrz Paczkowa oparł się na wycenie dokonanej w nierzetelnym operacie szacunkowym, sporządzonym na zlecenie kupującego. Powinien on zlecić sporządzenie operatu szacunkowego z urzędu. Zaniechanie to doprowadziło do sprzedaży nieruchomości za cenę ustaloną w oparciu o błędne ustalenie jej wartości.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Administrator
Informację udostępnił: Administrator
Data wytworzenia informacji: 2017-01-20
Data udostępnienia informacji: 2017-01-20
Liczba odsłon: 683