czwartek, 26 stycznia 2017

Prokuratorskie zarzuty za przemycanie kilograma kokainy w kapsułkach ukrytych w brzuchu

Prokuratorskie zarzuty za przemycanie kilograma kokainy w kapsułkach ukrytych w brzuchu

Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota prowadzi śledztwo dotyczące przemytu z Wenezueli do Polski znacznych ilości narkotyków.

Areszt na 3 miesiące

Postępowanie to zostało wszczęte po tym, jak 22 stycznia 2017 roku na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie funcjonariusze Izby Celnej w Warszawie zatrzymali obywatelkę Wenezueli – Keyla Josefina P. Kobieta przemycała kokainę ukrytą we własnym organizmie.

Po doprowadzeniu kobiety do prokuratury ogłoszono jej zarzut przemytu do Polski znacznej ilości środków odurzających w postaci kokainy. Narkotyk znajdował się w kapsułkach foliowych ukrytych w brzuchu kobiety. Do chwili ogłoszenia zarzutów kobieta wydaliła ze swojego organizmu kokainę o łącznej wadze prawie 48 gram. Nadal przebywa ona w jednym z warszawskich szpitali, gdzie pod stałą opieką lekarzy w dalszym ciągu wydala ze swojego organizmu kapsułki z zawartością narkotyku.

Ze zgromadzonego materiału dowodowego oraz przeprowadzonych badań lekarskich wynika, że podejrzana przemycała we własnym organizmie około 1 kilograma kokainy.

Rozwojowy charakter sprawy

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, które zarzucono podejrzanej, grozi grzywna i kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Postępowanie jest prowadzone przez Izbę Celną w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Prokuratura będzie ustalała między innymi skąd dokładnie pochodził narkotyk, kto przekazał go kobiecie oraz kto miał go odebrać w Polsce.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Administrator
Informację udostępnił: Administrator
Data wytworzenia informacji: 2017-01-26
Data udostępnienia informacji: 2017-01-26
Liczba odsłon: 887