niedziela, 05 marca 2017

Sąd wypuścił na wolność przestępcę, a ten znów skrzywdził dziecko

Sąd wypuścił na wolność przestępcę, a ten znów skrzywdził dziecko

Mimo sprzeciwu prokuratury Sąd Apelacyjny w Szczecinie zdecydował 11 stycznia 2017 r. o warunkowym przedterminowym zwolnieniu Ryszarda D., który odbywał karę za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 10-letniej dziewczynki i tym samym wypuścił go z więzienia. Po sześciu tygodniach na wolności mężczyzna znów zaatakował.

To on w piątek 3 marca 2017 roku uprowadził i pozbawił wolności 12-letnią dziewczynkę z Golszewa. Decyzja Sądu Apelacyjnego w Szczecinie oznaczała skrócenie wyroku Ryszardowi D. o ok. 2,5 roku. Prokuratura zdecydowała o sporządzeniu kasacji od tego orzeczenia.  

W czasie odbywania kary w zakładzie karnym Ryszard D. miał grozić, że zabije dziewczynkę, ofiarę swojego wcześniejszego przestępstwa. Dziecko dostało ochronę. A prokuratura rozpoczęła starania, by skazany został objęty ustawą o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób, czyli tzw. ustawą o bestiach. Ze względu na warunki formalne, przepisy nie zostały zastosowane wobec Ryszarda D.  

W piątek (3 marca 2017 r.) Prokuratura  Rejonowa w Kamieniu Pomorskim wszczęła śledztwo w sprawie uprowadzenia i bezprawnego pozbawienia wolności (art. 189 par. 3 kodeksu karnego) . Już w sobotę  Ryszard D. i pomagająca mu  konkubina Elżbieta S. usłyszeli prokuratorskie zarzuty uprowadzenia i pozbawienia wolności 12 – letniej dziewczynki. Dzisiaj (5 marca 2017 r.) prokuratur wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Administrator
Informację udostępnił: Administrator
Data wytworzenia informacji: 2017-03-06
Data udostępnienia informacji: 2017-03-05
Liczba odsłon: 892